League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 7.11 yaması

Şampiyon güncelleme ile dengelemelerinin, eşya değişikliklerinin ve daha birçok yeniliğin yer aldığı League of Legends 7.11 yaması yayınlandı.

Şampiyon ve eşya değişikliklerine geçmeden önce oyuna getirilen yeniliklerden bahsedelim. Daha önce de duyurulduğu üzere 10 yasaklama formatı 7.11 yamasıyla aktif hale getirildi. Ayrıntılı bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bunun yanında minyon sayısı konusunda da oyuna bir yenilik geldi. Artık aşağıdakileri kesmek skor tablosunda size minyon sayısı kazandırmayacak:

  • Elise’in örümcek yavruları
  • Heimerdinger’in taretleri (GELİŞTİR!!! tareti hariç)
  • Illaoi’nin dokunaçları
  • Malzahar’ın Hiçlik Haşereleri
  • Shaco’nun Soytarı Kutuları (Halüsinasyon’un yanılsamasının patlamasıyla oluşturulanlar dahil)
  • Yorick’in Sis Gezginleri ve Kara Tören halkaları
  • Zyra’nın Diken Tükürenleri ve Sarmaşık Kamçıları

Son olarak 7.11 yamasıyla gelen dönüşümlü oyun modunun da Felaket Botları olduğunu hatırlatarak şampiyon ve eşya değişikliklerine geçelim:

Şampiyonlar

7.11 yaması Rek’sai, Kindred ve Malzahar‘a önemli güncellemeler getirdi. Üç şampiyon için de gelen değişiklikleri daha önce ayrıntılı bir biçimde yazılarımızda inceledik, geniş bilgiye ilgili haberlerimizden ulaşabilirsiniz: Malzahar, Rek’sai, Kindred.

Dengelemeler alan şampiyonları incelemeye Ahri ile başlayalım. Dokuz Kuyruklu Tilki’nin artık W ve R yetenekleri daha az hasar verirken, E yeteneğinin hasarı bir miktar artırıldı. Bunun yanında çok önemli bir güncelleme de Caitlyn‘e geldi. Artık Runaan’ın Kasırgası’nın ekstra düz vuruşları şampiyonun pasifini doldurmuyor. Son dönemlerde tercih edilmemeye başlanan Dr. Mundo‘nun da taban saldırı gücü oranı ve W yeteneğinin saniye başına verdiği hasar artırıldı.

Lee Sin‘in W yeteneği, artık totem kullanılırken sıraya konulabilecek. Yani oyunda yüksek ping’iniz olsa dahi peş peşe totem ve W yeteneği kombosunu hızlıca gerçekleştirebileceksiniz. Öte yandan Lucian‘ın Q yeteneğinin mana değeri ve Malphite‘ın E yeteneğinin zırh oranı artırıldı.

Bunun yanında oyunda artık tek atan Maokai fideleri de görmeyeceğiz. Fidelerin hızı ve yetenek gücü oranları azaltıldı. Çalı fidelerinin süresi yetenek seviyesi yerine artık ilave can değerine göre artıyor. Öte yandan bir diğer tank şampiyon Sion, W’suna bir takım güçlendirmeler aldı. Yeteneğin bekleme süresi azaltılırken, kalkanın azami can oranı artırıldı.

Son olarak, Syndra‘nın W yeteneğinin etki alanı ve Yasuo‘nun Q yüklerinin süresinin azaltıldığını da söyleyerek eşya değişikliklerine geçelim.

Eşyalar

Cehennem Asası‘nın ismi bundan böyle Cehennem Maskesi olacak. Ayrıca eşyanın görseli de Koruyucu Melek ile birlikte güncellendi. Yeni görseller şu şekilde:

 Koruyucu Melek

 Cehennem Maskesi

Banshee’nin Duvağı‘nın sağladığı büyü direnci oranı artırıldı ancak haliyle eşya artık daha pahalı. Bunun yanında son dönemde sürekli olarak değiştirilen Mahvolmuş Kral’ın Kılıcı‘nın sağladığı can çalma değeri azaltıldı. Öte yandan nişancılar tarafından dahi tercih edilmeye başlayan Ninja Tabisi‘nin normal saldırı hasarı azaltma oranı %12’den %10’a düşürüldü.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir